Předchozí Galerie Následující
Ukázat/skrýt informace o fotografii
Model fotoaparátu:Canon EOS 7D
Ohnisková vzdálenost:38 mm
Čas závěrky:1/80 s
Clona:f/8
ISO:800

Chlum u Třeboně

Zámecký park

 

(text u všech fotek zámeckého parku stejný)

 

Tak to bylo 22.10. co jsme byli ve Chlumu. Zdejší okolí již mám celkem prošlé, ale je spousta míst, kam se stále rád vracím.

 

Tentokrát s přihlédnutím k roční době a nízkému slunci jsem se rozhodnul jít k rybníku Točník, kde jsem již dříve pořídil pěkné podzimní záběry. Nevím proč, ale tentokrát mě žádný pohled neokouzlil. Nízké slunce sice hladilo po duši, ale nestačilo na vykouzlení těch pravých záběrů.

 

Nakonec jsem obešel celý rybník aniž bych vůbec sáhl po foťáku a "ze zadu" přes silnici jsem přišel do parku. Úplný konec parku, tedy on to ještě není park, ale to místo, kde končí bývalé sklárny na mě nepůsobí moc dobře. Pár baráku, opuštěné budovy, nepořádek, to vše na mě působí sklíčivým pocitem a to v kteroukoli roční i denní dobu.

 

Rychle jsem tedy prolít tímto místem a s ulehčující úlevou se ponořil do vlídného obětí stromů zámeckého parku. Šel jsem směrem k zámku a pak to konečně přišlo.

 

Nízké slunce vytvořilo tu pravou náladu. Prosvětlovalo stromy, osvětlovalo potok, prodíralo se lehce mlhavou atmosférou. Zlatavá a hřejivá nálada zalila nejen všechna zákoutí parku, ale mě celého.

 

Chodil jsem od místa k místu a vnímal tu nádheru srdcem i objektivem, dokud se mi neschoval poslední sluneční paprsek. V podvečerním šeru jsem se pak krásně naladěn vracel domů.